Na den? Na dva? Na prodloužený víkend? Lodní kufr netřeba, ale sbalit “přiměřené” zavazadlo na prodloužený víkend patří k úkolům s vyšší náročností. Obzvlášť pro nás dámy, že? Máme pro vás pár tipů, abyste se při balení zavazadla cítila jako zkušená cestovatelka.

Fakt č.1 – ať je vaše zavazadlo velké jakkoliv, vždy si budete lámat hlavu s tím, že máte málo místa.

Spakovat do tašky – nejtěžší úkol před vámi: Na řadě je tedy vylučovací metoda. Buďte k sobě upřímná a zamyslete se: Co nejspíše nepoužiji? Bez čeho se mohu obejít? Ujasněte si, co máte v plánu dělat – chystáte se do přírody? Na párty? Odpočívat? Rázem zjistíte, že bez některých módních kousků se určitě obejdete.

Ach ta kosmetika!

Každá lahvička zabírá spoustu místa. A že jich není málo, které bychom sebou potřebovaly… Tady se vám osvědčí nastřádané vzorečky kosmetiky, které určitě najdete doma v šuplíku. Šampón, balzám na vlasy atd. totiž zaberou půl tašky, navíc se vám může stát, že nebudete mít čas ani prostor, kde si vlasy umýt. Suchý šampon AMICA od Alpy se vejde i do té nejmenší kapsičky a postará se, aby vaše vlasy byly fit celý prodloužený víkend. Varianta Amica UNI je navíc vhodná i pro muže.

 

Rozhodně doma nenechávejte…

Jsou to drobnosti, které se vlezou i do téměř plné tašky, proto je rozhodně přibalte s sebou. Máte alergii? Berete antikoncepci? Je vám v autě nebo autobuse špatně? Bolí vás často hlava? Pro každý případ přibalte minilékárničku. Na bolavé klouby a svaly po náročné túře, k dezinfekci i pro osvěžení se hodí mít po ruce malého pomocníka v podobě francovky Alpy. Nezabere místo a je univerzální.

A co ještě?

  • Doklady, kartička pojištěnce, občanka – ty byste měli mít sebou vždy a všude
  • Mobil a foťák – bereme je s sebou automaticky, ale co nabíječka a baterky? Případně paměťová karta?  Ty by vám jistě chyběly.
  • Sluneční brýle proti dotěrným paprskům
  • Šitíčko pro všechny případy

Tip pro příště:

Připravte si “balící” seznam, který vám příští cestu usnadní. Doplňte, co vám minule chybělo, co bezpodmínečně musíte mít sebou, a s čím jste se tahala zbytečně. Pro pokročilé: můžete vytvořit několik seznamů podle typu a doby výletu. Takhle vychytáte všechny drobnosti a stanete se opravdu profi cestovatelkou.

 

A co teď? Už jen jediné, užívat si volna a výletu bez obav z toho, co jste zapomněla.

Be Sociable, Share!