Dálkové ovládání u garážových vrat není v současnosti doménou pouze vysokého životního standardu a prestiže. Kromě toho, že v domácnosti zvyšuje pohodlí, lze díky němu urychlit i manipulaci s garážovými vraty v situaci, kdy se nacházejí v těsné blízkosti frekventované silnice. Rychlé otevření a zavření pak zvyšuje v kontextu okolního provozu bezpečnost uživatele i projíždějících řidičů. 

Tisíce kombinací nestačí, musí jich být biliony

U dálkového ovládání je důležitá především jeho bezpečnost. Nejspolehlivějším řešením však nejsou takové typy ovládání, které nejsou programovatelné nebo mohou nabídnout pouze několik tisíc kombinací. Zloději je velmi jednoduše prolomí. Klíčové tedy je, aby se ovladač a řídicí jednotka garážových vrat daly vždy přeprogramovat, a především, aby systém používal takzvané plovoucí kódování. To v praxi zajišťuje, že vrata a ovladač spolu komunikují vždy za použití jiného kódu. Komunikační kód je tak prakticky jedinečný. Obsahuje totiž biliony možných kombinací.

Garážová vrata představují většinou jednu z komponent uceleného systému, který také ovládá například vjezdovou bránu, okenní rolety, markýzy nebo osvětlení. V této souvislosti je důležité, aby si lidé toto vybavení domu pořídili od jednoho dodavatele. Potom totiž mohou snáze využít jeden dálkový ovladač pro ovládání všeho. Přestože existují také univerzální řešení, při jejich použití se však často objevují potíže s kompatibilitou.

Dálkový ovladač nevyřadí bezpečnostní prvky

Dálkové ovladače fungují na vzdálenost až stovek metrů. I v případě, že otevíráte nebo zavíráte garáž dálkovým ovládáním a nemáte na ni momentální výhled, můžete si být jisti, že fungují veškeré bezpečnostní prvky. Například pádová brzda, infrazávora, pojistka přetržení pružin či kontaktní lišta fungují naprosto stejně jako v případě, že byste garáž otvírali manuálně. Vývoj se přitom nezastavil ani v oblasti dálkových ovladačů garážových vrat. Otvírat vrata lze dnes také za přispění signálu wi-fi, pomocí mobilního telefonu nebo lze použít systém ovládání HomeLink zabudovaný přímo ve Vašem voze.

Autor komentáře: Lubomír Valenta, marketingový manažer společnosti Lomax & Co

O společnosti Lomax & Co s.r.o.

Firma LOMAX & Co spol. s.r.o., která vznikla v roce 1992, je v současnosti největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet, žaluzií, plotů a bran v ČR. Sídlo firmy se nachází na jižní Moravě v obci Bořetice a od svého vzniku bylo hlavním cílem dodávat zákazníkům kvalitní výrobky. V roce 2000 společnost LOMAX uvedla do provozu nově vyrobenou válcovací linku, díky které si firma veškeré panely pro sekční vrata vyrábí sama. Specializovaný tým odborných pracovníků a přesná výroba na CNC strojích s využitím nejmodernější techniky je předpoklad pro kvalitní výrobky. Dodavatelé komponentů pro výrobu jsou pouze renomované firmy splňující normy a legislativu EU a jsou vždy špičkou ve svém oboru s garancí kvality.

Be Sociable, Share!