Adventní čas je plný kouzelné sváteční atmosféry. Ideálním místem pro načerpání slavnostní nálady jsou vánoční trhy plné lákavých vůní a nejrozmanitějších maličkostí. Tradiční trhy naleznete snad v každém větším městě a nejinak je tomu i v Jižním Tyrolsku v blízkosti farem sdružení Roter Hahn.

Vánočními trhy jsou známá především větší jihotyrolská města Bolzano, Merano a Brixen, která bohatostí a rozmanitostí své nabídky lákají turisty z celého světa. Za zmínku a pozornost stojí ale i menší městečka v okolních údolích, kde se můžete setkat s místními tradicemi, ručně vyráběnými produkty a opravdovými delikatesami.

Vánoční trhy s kouzelnou atmosférou se konají například v městečku Sarntal. Sem návštěvníky každoročně lákají do světa starodávných a již zapomenutých řemesel a tradic. Na farmě Thomasegghof, která se nachází nad vesnicí, je možné ochutnat další domácí delikatesy a zažít opravdový klid a harmonii.

Další zážitky přináší trhy v hradbami obehnaném městečku Glurns, pro které jsou typická rozmanitá hudební vystoupení a adventní a sborové zpěvy.

Gurmánským zážitkem je návštěva malého trhu ve městě Kastelruth. Zde lze ochutnat místní sladké Krapfen, štoly, cukroví i ovocné chlebíčky. K vidění a ke koupi jsou tu navíc místní hrnčířské výrobky. Během této návštěvy se lze ubytovat třeba na nově zrekonstruované farmě Funtnatscherhof.

Ve výčtu menších, ale o to kouzelnějších vánočních trhů nelze opomenout ani nejvýše položený trh v celých Alpách v podhorském Marttelu. Ve výšce 2 061 metrů nad mořem se lze seznámit s tyrolskou kuchyní a selskými produkty. Za hudebního doprovodu je možné vyzkoušet si paličkování nebo vyřezávání ze dřeva. Z trhu se vyplatí absolvovat také cestu na saních na nedalekou pastvinu, na které stojí okouzlující živý betlém. Ideálním místem k odpočinku po náročném dni může být zdejší farma Niederhof.

Pokud si chcete užít Jižní Tyrolsko tím nejtradičnějším způsobem, ubytujte se na jedné z 1600 farem organizace Roter Hahn. Více informací o možnostech ubytování i této ojedinělé akci naleznete na webu http://www.roterhahn.cz/cz/

O značce kvality Roter Hahn

Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) uvedl na trh Zemědělský svaz Jižního Tyrolska v roce 1999. Označuje farmy nabízející turistům dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunného regionu italských Alp. V nabídce má více než 1600 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce. Hosté zde najdou celoročně rekreační ubytování v podobě samostatných pokojů s útulnou osobní atmosférou, domácí gastronomii a nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou a wellness. Kromě možnosti zblízka se seznámit se životem na zemědělském statku a ochutnat vynikající domácí speciality –  čerstvé mléko, sýry, džusy, chléb a mnoho dalších pochoutek – jsou farmy skvělým výchozím bodem pro poznávání okolí a nabízejí nespočet možností trávení volného času. Návštěvníci si mohou vybrat od turistiky přes silniční i horskou cyklistiku až po sjezdové a běžecké lyžování a další outdoorové sporty. Ubytování pak zajišťují přímo rodiny farmářů, které nejlépe vědí, jak svým hostům připravit domáckou atmosféru a splnit jim jejich přání. V roce 2012 strávili turisté na farmách označených znakem červeného kohouta přes dva miliony noclehů. Kromě ubytování na farmách sdružení Roter Hahn provozuje rodinné restaurace umístěné přímo na statcích, udržuje tradici řemesel a provozuje také prodejny místních potravinářských specialit. Další informace o Roter Hahn (v češtině, němčině, angličtině, italštině a polštině) najdete zde: http://www.roterhahn.cz/cz/.

 

Be Sociable, Share!