Esenciální oleje a aromaterapie v sauně: Jak si vylepšit saunový zážitek

Aromaterapie v sauně není jen o vůních, je to o probuzení smyslů a propojení s přírodou na nejhlubší úrovni.

Když se ponoříte do horkého vzduchu sauny, vaše póry se otevřou a vaše dýchání se prohloubí. Tento okamžik je ideální pro přivítání esenciálních olejů, které mohou přenést vaše smysly do zcela nových sfér. Ať už jste milovníkem svěžích citrusů, uklidňujících bylin nebo jemných květinových tónů, esenciální oleje přidají další rozměr vašemu saunovému rituálu.

Jaké esenciální oleje použít

Máte-li rádi osvěžující a energizující zážitky, zkuste do vaší sauny přidat několik kapek eukalyptového oleje. Eukalyptus je známý svými čistícími vlastnostmi a jeho pronikavá vůně připomíná dech svěžího lesního vzduchu po dešti. Když se jeho molekuly spojí s horkým vzduchem, můžete téměř cítit, jak se každý váš dech stává čistějším a jak se vaše mysl zbavuje každodenních starostí.

Pro hlubokou relaxaci a klid můžete experimentovat s levandulovým olejem. Ve spojení s teplem sauny vytváří levandule pocit hlubokého uvolnění a může dokonce napomoci lepšímu spánku po vašem saunovém sezení.

Pokud jste naopak příznivcem kořenitějších a zemědělských aromat, můžete přidat do sauny cedrový esenciální olej. Cedr přináší pocit stability a síly. Jeho teplá, dřevitá vůně vám připomene táborák pod hvězdami a poskytne pocit ukotvení a domova.

Při používání esenciálních olejů v sauně je důležité dbát na správné dávkování a metodu. Můžete přidat několik kapek do vody, kterou poté nalijete na horké kameny, nebo oleje nakapat na malý kousek dřeva nebo speciální keramický difuzér. Vždy se ale ujistěte, že oleje, které používáte, jsou vysoce kvalitní a určené k inhalaci. Oleje se skvěle hodí do venkovní sauny a používá se i u bio sauny.

Esenciální oleje a aromaterapie přinášejí do sauny nejen příjemné vůně, ale také potenciální zdravotní přínosy. Mohou napomoci uvolnění dýchacích cest, zklidnění mysli, zmírnění svalového napětí a celkově zvýšit pohodu.